Applied Kinezyoloji Eğitimi

Uygulamalı kinezyoloji (Applied Kinesiology), vücut içi iletişim sistemlerinin fonksiyonunu değerlendiren ve çalışma yöntemi olarak spesifik kas testlerini kullanan bir tamamlayıcı tıp uygulamasıdır. Özel teknikler ile kas testi, eklem hareket açıklığı ve nörolojik testler değerlendirilerek kas-iskelet sistemi ve sinir sistemi üzerindeki sorunları tanımlamaya yardımcı olur. Bu uygulama standart tanısal yöntemler ile sağlığın farklı yönlerini (yapısal, kimyasal ve mental) değerlendirmeyi amaçlar.

Klinik (Uygulamalı) Kinezyoloji uygulamaları ülkemizde günden güne daha fazla hekim ve hastaya ulaşmaktadır. Kanıta dayalı verilerin sağlanabilmesi için standart ve yeterli bir kinezyoloji eğitimi ve çalışma grupları ile uygun metodolojiye sahip çalışmaların planlanması son derece önem taşımaktadır. Bu vesileyle planlanan Klinik Uygulamalı Kinezyoloji Eğitimine sizleri davet etmekten mutluluk duyuyoruz.

Düzenleyen: Nöralterapi Derneği
Ankara 1. Basamak 29-30 Aralık 2018 – Alba Ankara Otel

Ankara 2. Basamak 2-3 Şubat 2019  – Alba Ankara Otel

Eğitim ücreti 1.800TL  / her bir hafta sonu için

*Bu kurs Sağlık Bakanlığı onaylı değildir. Mezuniyet sonrası özel eğitim programı kapsamında Nöralterapi Derneği tarafından belgelendirilmektedir.

İlk yorumu yazan olun.

Lütfen giriş yapıp yorum ekleyin