Bütülcül Beslenme Temel Eğitimi

Katılım belgesi

İntegratif Tıp Derneği onaylı

Bütüncül (İntegratif-Holistik) Beslenme; hastayı/bireyi merkez olarak alarak fiziksel, duygusal, mental, sosyal, spiritüel ve çevresel etkenlerden beslenme ile ilişkili olanları, çeşitli beslenme teorilerini bir araya getirerek sağlığın korunması ve geliştirilmesi amacıyla inceleyen davranış ve stratejileri kapsar.

Bütüncül (integratif) beslenme uygulamalarında, beslenme ile ilgili klasik metotlar ile güncel beslenme konseptleri harmanlanarak kişiye özel beslenme alışkanlığının temelinin oluşturulması amaçlanır. Bu on-line eğitim programı size bütüncül (integratif) beslenme uygulamalarının temel özelliklerini anlamak, temel pratikleri yapabilmek, sağlığınızı korumak/geliştirmek konusunda mükemmel bir başlangıç noktası olacaktır.

Genel sağlığın korunması ve kronik hastalıkların iyileştirilmesinin desteklenmesi için beslenmenin büyük bir önemi vardır. Modern toplumlarda farklı beslenme ekolleri veya bunların kişiye özel sentezi son zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Bu program ile, ilgili ekollerin ülkemiz şartlarına, beslenme alışkanlıklarına ve kültürel öğelerine uygun olarak bir sentezi yapılmıştır.

Bu temel eğitim programı aslında uzun ve güzel bir yolun başlangıcı. On-line programda sunulacak temel bilgiler konuya bakış açınızı değiştirecek, kendinizin, yakınlarınızın ve danışanlarınızın beslenmesini yeniden gözden geçirmenize ve tercihlerinizi yönlendirmeye vesile olacaktır.

Bu eğitim programının sonunda elde edeceğiniz bilgi ve deneyim ile temel bütüncül (integratif) beslenme bilgilerini kolaylıkla öğrenecek, kurs sonrası devam edecek iletişim platformu ile ilave sorularınıza cevap bulma imkanına sahip olacaksınız. İsteyen katılımcılar için düzenlenebilecek İntegratif beslenme alanında daha ileri bilgilere sahip olmayı hedefleyen workshoplar öncesi de bu on-line eğitim programını tamamlamış olmak gerekmektedir. On-line eğitim ile bütün temel bilgilere hakim olmanız ve bunları günlük hayatınızda uygulamaya geçirebilmeniz hedeflenmektedir.

  • Bütüncül (integratif) beslenme uygulamalarının temelini, teorilerini, tekniklerini ve uygulamalarını
    öğrenin.
  • Mezuniyet sonrası popüler sağlık uygulamaları ile ilgili mesleki gelişiminizi
    sürdürün.
  • Beslenme alışkanlığınızı değerlendirin.
  • Güncel konseptlere göre beslenmedeki temel yanlışları tespit ederek güvenli uygulamalar ile sağlığa
    bir adım atın.

Bu kurstan kimler fayda görebilir?

Her kursiyerin anlayabileceği dilde hazırlanan bu programa herhangi bir ön katılım şartı (meslek vb) yoktur. Bununla birlikte bu programı öncelikli olarak mesleki gelişimine önem veren ve öğrenmeye istekli sağlık meslek mensupları ile beslenme konusunda kendisini geliştirmek ve güncel bilgilere ulaşmak isteyen ilgililerin katılımı önerilmektedir. Bu program size mevcut mesleki yeterliliklerinize ilave bir mesleki yetki kazandırmamakla birlikte sağlık kavramına bakış açınızı değiştirme, kendinize ve çevrenize faydalı olabilme ve kişisel/mesleki gelişiminin yolunda önemli bir adım olacaktır.

Belgelendirme

Bütüncül (İntegratif) Beslenme kursunun beklenen en uzun tamamlama süresi 37 ders, ders notları ve ilave çalışmalar ile birlikte 150 saattir. Kursu tamamlamak için ön görülen zaman sınırı 12 aydır. Bununla birlikte dersleri yoğun bir şekilde takip eden kursiyerler programı kısa sürede tamamlayabilir. Bu programı başarıyla tamamlayan kursiyerler İntegratif Tıp Derneği tarafından belgelendirilmektedir. Dernek tarafından iç talimatlar ile tanımlanan puanlama sistemine göre 150 ders eşdeğeri program 150 (Mesleki Gelişim Puanı) puanı ile belgelendirilecektir. Bu belge, kursu ve değerlendirmeleri başarıyla tamamladıktan sonra adınıza düzenlenmiş olarak online öğrenim merkezinizde indirilebilir ve yazdırılabilir olacaktır. Basılı ve ıslak imzalı belgeniz ise adresinize gönderilecektir.

Dr. Eyyüb YILMAZ

ve misafir eğitimciler.

1. Ünite

1
1-Bütüncül Beslenme Giriş
2
2- Hücre Kimyası Ve Beslenme İlişkisi
3
3- Fonksiyonel Besinleri Deforme Etmenin Yöntemleri
4
4- Ölü Besinlerle Dolu Bir Gemide Seyahat Etseydiniz
5
5- Gıdaların Canlılığını Ölçebilmek Mümkün Mü ?
6
6- Araba Motoru Ve Mitokondri Arasındaki Muhteşem Benzerlik
7
7- Glisemik İndeksleri Yüksek Değerli Besinler
8
8- Kilo Almanın Psikolojisi
9
9- Kilo Aldıran Hormonel Düzensizlikler

2. Ünite

1
2-1 Sindirim sisteminin fizyolojisine giriş
2
2-2 Bağırsakların Fizyolojisi ve Tıbbi Beslenme 1
3
2-3 Bağırsakların Fizyolojisi ve Tıbbi Beslenme 2
4
2-4 Floranın Düzenlenmesi
5
2-5 Tıbbi Beslenme ile Kabızlığa Çözümler
6
2-6 Tıbbi Beslenme ile Kabızlığa Çözümler 2
7
2-7 Yağ Metabolizması 1
8
2-8 Yağ Metabolizması 2
9
2-9 Tıbbi Beslenmede Açlık
10
2-10 Protein Metabolizması

3. Ünite

1
3-1 Sporcu Beslenmesi
2
3-2 Sporcu Beslenmesi 2
3
3-3 Sporcu Beslenmesi 3
4
3-4 Karbonhidratlar
5
3-5 Karbonhidratlar 2
6
3-6 Tıbbi beslenmede meyve nasıl yenmeli
7
3-7 Su fizyolojisi ve kimyası 1
8
3-8 Su fizyolojisi ve kimyası 2
9
3-9 Su fizyolojisi ve kimyası 3

4. Ünite

1
4-1 Glisemik indeks ve hastalıklar
2
4-2 Yüksek besin değerli besinler nasıl tedavi eder
3
4-3 Acıkmadan susamadan oruç tutmak mümkün mü?
4
4-4 Ramazan’da Beslenme
5
4-5 Ucuz ucuz hasta olmayın
6
4-6 Yaygın hastalıklarda pratik tedavi yöntemleri
7
4-7 Tıbbi beslenmede diyabet tedavisine destek
8
4-8 Tıbbi beslenmede diyabet tedavisine destek 2
9
4-9 Tıbbi beslenmede diyabet tedavisine destek 3

İlk yorumu yazan olun.

Lütfen giriş yapıp yorum ekleyin

Kayıtlı: 22 öğrenci
Dersler: 37
Seviye: Başlangıç