Online Stres Panzehiri Eğitimi

Günün yoğunluğunu ve yorgunluğunu hafifleten sakinleştiren, kaygı, endişe ve korkuları azaltan farkındalığı yükselten sinir sistemini dengeleyen, vagus ventral vagalı uyaran kalp ritmi değişkenliğini sağlayan homeostazı sağlayan nefeslerle gün ortası molası, tazelenme fırsatı sizlerle

Beginner 0(0 İncelemeler) 109 Kayıtlı Kullanıcı
Neler Öğreneceğim?
 • Nasıl Nefes Alıyorum? (derin, sığ, diyafram nefesi)
 • Nefesimle Tanışma Teknikleri
 • Kadim Nefes Teknikleri’nden 3’ünü keşfediyoruz.
 • Gün içi stresi yönetmemize yardımcı Mindfulness – Bilinçli Farkındalık Formal Egzersizi ile tanışıyoruz

Açıklama

Hemen İzlenebilir Durumda!

Öncelikle nasıl solunum aldığımıza bakıp karın, diyafram solunuma geçiş için alıştırma pratikleri ile tanışacağız.

Kadim nefes tekniklerinden 3’ü ile tanışacağız. Kare Nefes tekniği nefes pratiklerine ilk başlayanların nefesleri ile tanışmalarını sağlar. 4-7-8 ve Nadi Shodhana tekniklerini öğrenerek devam edeceğiz.

4-7-8 NEFES TEKNİĞİ

İki ay düzenli uygulandığında anksiyeteye panzehir etkisi yapar,

Sinir sistemini öfkeli olduğunuzda dengeler,

Zihni sakinleştirir, dinginleştirir,

Uykusuzluğa iyi gelir,

Abur cubur yeme isteğinizi söndürür, zayıflama programlarına destek olur,

Korku esnasında soğukkanlı olmanızı sağlar,

Kan basıncını düşürür, fiziksel hareketliliği artırır, canlandırır

DÖNÜŞÜMLÜ BURUN NEFESİ (NADİ SHODHANA)

Farkındalığı yükseltir. 

Astım hastaları için şifadır.

Yemek yeme krizini yatıştırır.

Öksürüğe iyi gelir.

Sinirleri yatıştırır, sakinleştirir, stres yönetimi için en uygun egzersizlerden biridir.

Kin, öfke, nefret, acı, korku gibi güçlü duyguların sakinleşmesine ve bu duygulara dair enerjinin bedenden atılmasını sağlar

Genel olarak bu teknik yükselen dürtüleri sakinleştiren bir etkiye sahiptir. Beynin iki lobunu sıralı aktif ederek beynin bütününde uyum ahenk yaratılmasını destekler. 


NEFES FARKINDALIĞI MEDİTASYONU

Nefes teknikleri ile sakinleşen sinir sistemimiz ile an farkındalığına alan açtığımız 15 dakikalık beş aşamadan oluşan nefes farkındalığı meditasyonunu çalışıyoruz. Duyularımıza, duygularımıza, düşüncelerimize ve bedensel duyumlarımıza Nazik, Açık, Yargısız, Arkadaşça bir tutumla yaklaşabilme kasımızı bir mindfulness formal egzersizi ile geliştiriyoruz.

Gün içinde yaşadıklarımızın yanı sıra kendimize, hayata, ilişkilerimize ve yaşanmışlıklarımıza dair düşüncelerimizin, duygularımızın yarattığı stres oluşturan kalıplara mesafeli durmayı, kendimizi korumayı öğreniyoruz.

Vagus sinirinin ventral dorsalını aktive ederek endişe, kaygı, anksiyete, depresyon panik atak gibi semptonların hafiflemesini, kişinin kendini güvende, emniyette, huzurlu ve an içinde güzellikleri, iyilikleri görebilme potansiyelini artıran teknikleri deneyimleyeceğiz.

Sakinleşmiş, dingin, berrak ve yaratıcı bir zihin ile günün geri kalanı için enerji toplayacağız.


Önemli bilgi: Bu program kurs konusu uygulamaya ilgi duyan başta hekimler olmak üzere sağlık profesyonellerini genel olarak bilgilendirmeyi amaçlamaktadır. Bu eğitim Sağlık Bakanlığı onaylı değildir ve mevcut mesleki yetkilerinize ilave herhangi bir yetki kazandırmaz. Sertifikalı eğitim değildir. Bazı üniversiteler ve eğitim araştırma hastaneleri tarafından düzenlenen Sağlık Bakanlığı onaylı geleneksel ve tamamlayıcı tıp eğitimlerine ulaşmak için Sağlık Bakanlığı’nın ilgili internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Mevzuat ve diğer resmi konular ile ilgili Sağlık Bakanlığı Dairesinin sitesi ise https://shgmgetatdb.saglik.gov.tr şeklindedir.
Eğitim İçeriği
2 Konu 02:02:00 Saat
Eğitim
2 Konu 02:02:00 Saat
 • Video 02:02:00
 • Notlar
Eğitimci Hakkında

Erickson Uluslararası Koçluk Okulu’nun Birey ve Takım Koçluğu, NLP Practioner ve Master, Judith Kravitz ile Transformal Nefes, Marilyn Atkinson ile İleri Metoforlarla Koçluk ve Rüya Çalışmaları, Kuantum fizikçi Dr. Peter Stefany ile Dört Kadranlı Quantum Düşünme, Bilinç Aşamaları Farkındalığı ( Advance of Sipirit), Bütünsel Beyin Kuantum Kitap Okuma, Theta Healing, Ayşe Nilgün Arıt ile Maya Şaman Şifası, Zeynep Aksoy ile Mindfulness Temelli Yin Yoga Eğitmenliği, Mindfulness Enstitütüsü’nde MBSR, Oxford Universitesi, MBCT, David Cornell eğitimlerini tamamladı. Halen Joe Dispenza ve Echart Tolle online eğitim programlarında insanı ve sistemlerini anlama çalışmalarına devam etmekte ve Peter Levine ile Stephan Porgey’in travma terapisi ve 3’lü sinir sistemi alanındaki çalışmaları üzerinde insanı ve sistemlerini anlama alanlarında merakını korumaktadır.

İncelemeler
0
Ortalama puan
 • 0%
 • 0%
 • 0%
 • 0%
 • 0%
Yorumlar
450 TL
Satın Al
Detaylar:
 • 02:02:00 Saat Video
 • 2 Konu
 • Mobil ve Web