Visseral Manuelterapi Eğitimi

Visseral Manuel Terapi  (VMT) Kurs tarihleri 2019-2020

SFİNKTER, KARACİĞER ve SAFRA KESESİ VMT kursu: 26-27 Ekim 2019

ÖZEFAGUS, MİDE, DUODENUM, DALAK, PANKREAS ve PERİTON VMT kursu: 21-22 Aralık 2019

İNCE ve KALIN BAĞIRSAKLAR, BÖBREK, MESANE ve ÜRETER VMT kursu: 15-16 Şubat 2020

UTERUS, OVER, KALP ve AKCİĞER VMT kursu: 28-29 Mart 2020

Her kurs birbirinden bağımsız olduğu için kursiyerler istedikleri kursa katılabilirler.

İletişim ve kayıt için Hasan ÜNLÜ 0543 456 57 99

Eğitmenler

Turgay Altınbilek – Osteopati Derneği Başkan Yardımcısı

Ekim 2008 – Nisan 2011 yılları arasında merkezi Almanya’da bulunan Internationale Akademie Orthopaedische und Manuelle Therapie tarafından verilen Ortopedik Manuel Terapi eğitimini tamamlamıştır.

Ekim 2007 – Haziran 2012 yılları arasında merkezi Almanya’da bulunan Instıtut Für Angewandie Osteopathie iş birliği ile TİFAO tarafından verilen Osteopatik Manuel Terapi eğitimini tamamlamıştır.

Elif Kaya – Osteopati Derneği Başkanı

Ekim 2007 – Haziran 2012 yılları arasında merkezi Almanya’da bulunan Instıtut Für Angewandie Osteopathie iş birliği ile TİFAO tarafından verilen Osteopatik Manuel Terapi eğitimini tamamlamıştır.

Visseral Manuel Terapi  (VMT) Kursu

Bu kurs Visseral Manuel Terapi eğitimi almak isteyen Tıp Doktorları için hazırlanmıştır.

Visseral Manuelterapi, iç organların fonksiyonlarını düzenleyen tedavi tekniklerini içerir.

Her organ, solunuma bağlı veya bağımsız bir şekilde belirli bir hareket gerçekleştirir. Doğal ritmindeki kısıtlılıklar, disfonksiyonlara, ağrının oluşmasına ve hastalığın gelişimine yol açar.

Organların hareketleri birbirine göre yapılandırılmıştır. Yani bunlardan birinde meydana gelen hareket kısıtlılıkları kaçınılmaz olarak tüm sistemi etkiler.

Visseral  problemler omurga , eklemler ve vücudun  diğer bölgelerinde ağrı ve problemler ortaya çıkarabilir.

Sağ omuz ağrısı, safra kesesi veya karaciğerden, sol omuz ağrısı, mide , kalp veya dalaktan kaynaklanabilir. Tüm bu sorunlar aynı anda boyun ağrısı yapabilirler.  Bağırsaklardaki problemler eklemlerde ağrı yaratabilir.  Prostat veya uterustaki problemler, bel, kalça ve diz ağrıları yaratabilir.

Visseral Manuel Terapi vücudun kendini iyileştirme, ağrı ve hastalıkları ortadan kaldırma işlevini tetikler.

Visseral Manuelterapi Kursunun Amacı

Bu kursun amacı, Tıp Doktorlarına, visseral sistem ve bu sistemle bağlantılı kas-iskelet sistem rahatsızlığı olan hastalar için çok çeşitli değerlendirme, tanı ve tedavi teknikleri uygulamak için anlaşılabilir ve basit bir klinik değerlendirme çerçevesi sağlamaktır.

Bu kurs son derece hasta merkezli ve spesifik subjektif ve objektif fizik muayene süreçlerine odaklanır. Klinik muhakeme ve sürekli yeniden değerlendirme öğretilir.

Lomber omurga, pelvis ve ekstremitelerle karın organlarının nöronal ve mekanik ilişkileri ile organ disfonksiyonlarıyla ilişkili, yapısal problemlerde, tanı ve tedavi yaklaşımları pratik olarak öğretilir.

Bu kursun sonunda, Hekimlerin visseral organlar üzerinde, palpasyon, mobilizasyon ve manipülasyon becerilerinin geliştirilmesi sağlanır.

Visseral Manuelterapi ikişer günlük 6 kurstan oluşmaktadır.

Her kurs birbirinden bağımsız olduğu için kursiyerler istedikleri kursa katılabilirler.

Kurs Proğramı

SFİNKTER, KARACİĞER ve SAFRA KESESİ VMT. (2 gün 16 saat)

Kursiyerlere;  Karaciğer, safra kesesi ve sfinkterlerin anatomisi, hareketleri, disfonksiyonları tanı ve tedavide önemi,

Karaciğer, safra kesesi ve sfinkter disfonksiyonlarından kaynaklanan uzak bölge problemlerinin tanı ve tedavisi (Baş ağrısı, sağ omuz,  boyun, bel, sırt ve kalça ağrıları)

Karaciğer, safra kesesi ve  sfinkterlerin disfonksiyonlarına yönelik palpasyon, mobilizasyon ve manipülasyon teknikleri,

Listening testi, Kuçera’nın sirkülasyon teknikleri, Finnet ve Williame göre organların fasyal tedavisi ve Chapman’a göre refleks noktaların önemi,

Karaciğer ve safra kesesi patolojileri,

Teorik olarak anlatılacak ve pratik olarak gösterilecektir.

Kursiyerlerin bu kursta öğrenecekleri bilgi ve pratikler sonucunda sfinkter, karaciğer ve safra kesesi  ile ilgili visseral  mobilizasyon, manipülasyon, Kuçera’nın sirkülasyon, Finnet ve Williame göre organların fasyal tekniklerini etkili ve güvenli bir şekilde uygulamaları sağlanacaktır.

ÖZEFAGUS, MİDE, DUODENUM, DALAK, PANKREAS ve PERİTON VMT.  (2 gün 16 saat)

Kursiyerlere;  Özefagus, mide, duodenum, dalak, pankreas ve periton  anatomisi, hareketleri, disfonksiyonları, tanı ve tedavide önemi,

Özefagus, mide, duodenum, dalak, pankreas ve periton  disfonksiyonlarından kaynaklanan uzak bölge problemlerinin tanı ve tedavisi (Baş ağrısı, sol omuz,  boyun, bel, sırt ,kalça ağrıları, sol servikobrakialji ve humeroskapular periartrit )

Özefagus, mide, duodenum, dalak, pankreas ve periton disfonksiyonlarına yönelik palpasyon, mobilizasyon ve manipülasyon teknikleri,

Özefagus, mide, duodenum, dalak, pankreas ve periton patolojileri,

Teorik olarak anlatılacak ve pratik olarak gösterilecektir.

Kursiyerlerin bu kursta öğrenecekleri bilgi ve pratikler sonucunda Özefagus, mide, duodenum, dalak, pankreas ve periton  ile ilgili visseral  mobilizasyon ve manipülasyon tekniklerini etkili ve güvenli bir şekilde uygulamaları sağlanacaktır.

JEJUNUM, İLEUM, KALIN BAĞIRSAKLAR, BÖBREK, MESANE ve ÜRETER VMT (2 gün 16 saat)

Kursiyerlere;  Jejunum , ileum, çekum, kalın bağırsak, sigmoid, böbrek, mesane ve üreter anatomisi, hareketleri, disfonksiyonları, tanı ve tedavi de önemi,

Jejunum , ileum, çekum, kalın bağırsak, sigmoid, böbrek, mesane ve üreter disfonksiyonlarından kaynaklanan uzak bölge problemlerinin tanı ve tedavisi (Sağ veya sol bacağa yayılan bel ağrıları, sırt ağrısı, alt karın, uyluk ve pelvik bölge ağrısı, varis, kabızlık, sakroiliak eklem ve psoas disfonksiyonu),

Jejunum , ileum, çekum, kalın bağırsak, sigmoid, böbrek, mesane ve üreter disfonksiyonlarına yönelik palpasyon, mobilizasyon ve manipülasyon teknikleri,

Jejunum , ileum, çekum, kalın bağırsak, sigmoid, böbrek, mesane ve üreter patolojileri,

Teorik olarak anlatılacak ve pratik olarak gösterilecektir.

Kursiyerlerin bu kursta öğrenecekleri bilgi ve pratikler sonucunda Jejunum , ileum, çekum, kalın bağırsak, sigmoid, böbrek, mesane ve üreter ile ilgili visseral  mobilizasyon ve manipülasyon tekniklerini etkili ve güvenli bir şekilde uygulamaları sağlanacaktır.

UTERUS, OVER, KALP ve AKCİĞER VMT (2 gün 16 saat)

Kursiyerlere;  Uterus, over, kalp ve akciğer anatomisi, hareketleri, disfonksiyonları, tanı ve tedavide önemi,

Uterus, over, kalp ve akciğer disfonksiyonlarından kaynaklanan uzak bölge problemlerinin tanı ve tedavisi (Baş, boyun, bel, pelvik bölge,göğüs, üst ve alt ekstremite ağrısı ve humeroskapular periartrit)

Uterus, over, kalp ve akciğer disfonksiyonlarına yönelik palpasyon, mobilizasyon ve manipülasyon teknikleri,

Uterus, over, kalp ve akciğer patolojileri,

Teorik olarak anlatılacak ve pratik olarak gösterilecektir.

Kursiyerlerin bu kursta öğrenecekleri bilgi ve pratikler sonucunda Uterus, over, kalp ve akciğer ile ilgili visseral  mobilizasyon ve manipülasyon tekniklerini etkili ve güvenli bir şekilde uygulamaları sağlanacaktır.

Detaylar: http://www.visseralmanuelterapi.com/

İlk yorumu yazan olun.

Lütfen giriş yapıp yorum ekleyin